Orient Express

Styczeń – Marzec i Wrzesień – Grudzień 2001

Orient Express, czyli najdłuższa podróż Długim Pociągiem

W OE graliśmy tak długo, że w środku zrobiliśmy sobie przerwę. Sesji było kilkanaście i nie bardzo wychodziło nam spotykanie się tydzień w tydzień, więc Orient Express wspominam jako najdłuższą kampanię, w jakiej brałem udział.

Marek bardzo przejmuje się rolą prowadzącego i niezwykle sumiennie przygotowuje się do sesji. W znacznym też stopniu zmodyfikował oryginalną fabułę kampanii, wprowadził kilka własnych postaci (między innymi niefrasobliwego tenisistę-bawidamka Charlesa, naszego ulubieńca jeszcze z Serca Grozy) i zmienił motywację i historię coponiektórych bn-ów.

Trudno mi w kilku słowach streścić spostrzeżenia na temat OE – dyskusje na ten temat trwały między nami na długo po ostatniej przygodzie. Na pewno było mniej horroru niż Orient Expressu (rozumianego jako symbol epoki, bo samego pociągu też za dużo nie było). Nie byliśmy łatwymi graczami, a Marek był bardzo wyrozumiałym Strażakiem Tajemnic. Na pewno zapamiętam na długo hrabiego Fenalika (i jego upiorną melodię), chatkę Baby Jagi, wszechobecnych Turków i odrażającą Statuę, której części tak bardzo pożądaliśmy. Na pewno zapamiętam też, że rzuciliśmy Fenalikowi na pożarcie naszego towarzysza i przewodnika, towarzyszącego nam od samego Londynu. To chyba była najpodlejsza rzecz, jakiej jakakolwiek moja postać kiedykolwiek się dopuściła. Fakt, że się na to zdecydowaliśmy świadczy niezbicie o tym, że nie było nam łatwo.

W sumie, wspominam Orient Express z wielkim sentymentem, niebagatelne znaczenie ma też fakt, że ta kampania skonsolidowała nas jako grupę kolegów – z przypadkowego wspólnego grania zrobiło się wspólne granie regularne i wytworzyły się więzi towarzyskie.

Poza tym, „Horror w Orient Expresie” doczekał się piosenki przewodniej:

„Za każdym rogiem czai się Turek!
Oddasz mu wszystko, tylko nie skórę!”

Tomasz F Misiorek

Strażnik:

 • Marek Meres

Wstęp:

Badacze:

Przygody:

 1. Sesja I
 2. Sesja II
 3. Sesja III
 4. Sesja IV
 5. Sesja V & VI
 6. Sesja VII
 7. Sesja VIII
 8. Sesja IX
 9. Sesja X
 10. Sesja XI
 11. Sesja XII
 12. Sesja XIII

Inne:

Hrabia Fenalik skreślony ręką Jarka Goworka (Vincent).

Comments are closed.