The Rippers, czyli Rozpruwacze

Na przestrzeni wieków, na całym świecie tam, gdzie byli ludzie, były też potwory. Czaiły się w cieniu, żerowały na bezbronnych, łamały wolę tych nie dość silnych.

Ale tam, gdzie były potwory, byli też łowcy. Wyposażeni w niewiarygodną odwagę i korzystający z nadzwyczajnej inwencji swojego gatunku. To nie była dla nich równa walka, ale ludzie nigdy nie cofali się przed silniejszym przeciwnikiem.

Dziś mamy wiek XIX, wiek ognia i pary, wiek definiowany przez rządy królowej imperatorowej Wiktorii i jej królewskiego małżonka Alberta. Wielka Brytania panuje na morzach i oceanach, a Londyn jest bez dwóch zdań centrum nowoczesnego świata. Ludzkość rozwija się w tempie, o jaki nigdy przedtem nie słyszano, ale wszystko odbywa się według szlachetnych zasad narzuconych przez brytyjską klasę panującą.

Dlatego w świecie Wiktorii i Alberta łowcy nie są już samotnymi wilkami. Zrzeszyli się w ogólnoświatowe tajne stowarzyszenie złożone z wielu komórek, stowarzyszenie zwane Rozpruwaczami, od nazwy pierwszej wyspecjalizowanej broni wykorzystywanej w walce z siłami ciemności. Pod przewodnictwem legendarnego Abrahama van Helsinga, dysponują techniką i organizacją pozwalającymi na walkę w cywilizowany sposób. Pochodzą z różnych kręgów, a społeczeństwo w przeważającej większości nie ma o nich  pojęcia i nie akceptuje ich misji, ale oni wiedzą, że bitwa o dusze ludzkości wkracza w bardzo niebezpieczną fazę.

Bo potwory w wiktoriańskim świecie też się organizują. Na czele dotąd działających zupełnie niezależnie wampirów, wilkołaków, kultystów i sadystycznych morderców stanęła jedna tajemnicza, ponura osoba. Podróżuje po całym świecie wykonując tytaniczną i upiorną pracę łączenia zbrodniczych działań w jedną koszmarną symfonię śmierci, wszystko po to, aby wyeliminować Rozpruwaczy i sprawić, by noc znowu stała się niepodzielnym królestwem potworów. Jeśli jej się uda… czasy wiktoriańskie przejdą do historii nie jako wiek triumfu rozumu, ale jako wiek triumfu zła.

TFM

Dramatis Personae:

Szandor Kovacs
James Woodrow
Fergus Macallan
Edgar Hamilton

Wykonane zadania:

 Makabryczna śmierć Artura Glovera

Zadanie drugie w telegraficznym skrócie, czyli śmierć na torfowiskach

Pocałunek kobiety-nietoperza

Człowiek w skórzanej masce

Paskudny przypadek doktora Aldwycha

Comments are closed.