Pierwsza seria L5K

Czerwiec – Sierpień 2002

Pomimo tego, że doskonale bawiliśmy sie na Markowych sesjach Zewu Cthulhu, sam Strażnik nie był usatysfakcjonowany systemem – zaczął poszukiwac czegoś innego, owocem owych poszukiwań była Legenda Pięciu Kregów. Marek mocno wpadł w klimaty orientalne, przegryzł sie przez zwały literatury a gdy poczuł się gotowy do prowadzenia, zaprosił nas na sesje.

Niestety, Fortuny mu nie sprzyjały – nie bardzo nam wychodziło granie w L5K. Irek był akurat niedostepny, Ozzy zagrał raz i zrezygnował, ja i Ewa gralismy dwa (lub trzy) razy i przytłoczeni nawałem obowiązków też musieliśmy dac sobie spokój. Na szczęście w Siemianowicach są i inni gracze, więc przez sesje u Marka przewinęło się sporo nowych twarzy – Ryszard, Tomek Wachla, Alex, Fred a nawet gościnnie Kivak. Spośród nich na stałe został z nami Tomek W. po innych pozostały jedynie miłe wspomnienia.

I tak odbyło się 6 lub 7 sesji Legendy, każda w nieco innym składzie. Zabrakło chyba mocnej ciągłości i zabrakło posesyjnych e-mailowych dyskusji. To wszystko sprawiło, że wspomnienia z L5K pozostały dość blade i nikt by już chyba nie potrafił odtworzyć przebiegu przygód.

Tak przynajmniej mi się zdawało, ale Markowi udało się pozbierac notatki i napisać streszczenia – czytajcie zatem.

(Ze względów technicznych, brakuje opisów postaci i niewiele wskazuje na to, by miały sie w komplecie i szybko pojawić – dlatego też Szogun napisał od siebie kilka słów o bohaterach samurajskich przygód.)

TFM

Szogun:

  • Marek Meres

Samuraje:

Przygody:

  1. Szmaragdowe Mistrzostwa (sesje 1 i 2)
  2. Tajemnica pana Akodo Murakamo
  3. Oni z Plecionej Skrzyni
  4. Porwanie Ayanomi
  5. Kawa Nemui (Rzeka Snu)
  6. Oświecenie pana Mirumoto Ijiro

Inne:

Comments are closed.