Pandemonium

Listopad 2002 – Styczeń 2003

Jako, że bardzo lubię literature SF od jakiegoś już czasu myślałem o RPG w klimacie SF. Niestety nikt z naszej paczki takowego RPG nie prowadził ani nawet nie zamierzał. Trzeba było więc wziąść się za mistrzowanie samemu. Zbierałem więc sobie podręczniki do GS, jako, że wiele dobrego o tym systemie słyszałem. W końcu podręczników nazbierało mi się kilka i W 2002 roku postanowiłem namówić naszą paczkę na Gasnące Słońca.

Tak się złożyło, że od dłuższego czasu nic nie mistrzowałem, a na dodatek wziąłem się za system dość spory (cóż to jest jedna kraina z RPG fantasy w porównaniu z 40 planetami z GS?). Na początku więc założyłem sobie, że będę prowadzić scenariusze gotowe.

Na przełomie 2002/2003 udało się w końcu zagrać 5 sesji. Dopiero końcówka 5 sesji to był mój oryginalny pomysł. Niestety z powodu małej ilości chętnych graczy i problemów czasowych wszystkich, sesje odbywały się z dużymi przerwami. Ten fakt + cudze, momentami nudnawe scenariusze położyły GS i więcej sesji się nie odbyło. No, a poza tym Tomek F Misiorek akurat zaproponował nowe ADD …

Wszystkie 5 sesji odbyło się na Planecie Pandemonium (taki dodatek miałem). Ponieważ w drużynie znalazło się aż 3 szlachciców (z domu Hazat i Decados) często dochodziło na sesji do rozgrywek między nimi i mieszania polityki z przygodą.

Niestety z powodów bliżej mi nieznanych (prawdopodobnie Avestianie spalili wszystkie maszyny myślące, a autorów zastraszyli) nikomu nie udało się napisać żadnego bieżącego streszczenia z sesji. Linki postaram się wypełnić moimi materiałami i wspomnieniami. Niestety moje wspomnienia są obarczone roczną przerwą, więc nie wszystko może się dokładnie zgadzać.

P.S. Jesienią roku 2003 udało mi się wrócić do Świata GS i zrobić wspaniałą 16-przygodową kampanię własnego pomysłu – zobacz: „Gasnące Śłońca – Odyseja”. Jest tam dużo więcej materiałów i streszczeń niż tutaj. Jest to też kampania znacznie bardziej udana.

Tomasz ‚Funky’ Kowalski

Mistrz Gry:

  • Tomasz ‚Funky’ Kowalski

Postacie:

Przygody (wspomnienia MG):

  1. Sesja I (22.11.2002)
  2. Sesja II (29.11.2002)
  3. Sesja III (20.12.2002)
  4. Sesja IV (3.01.2003)
  5. Sesja V (17.01.2003)

Przygody (wspomnienia graczy):

  1. Sesja V
  2. Humor z sesji V

Świat Gasnących Słońc:

Comments are closed.