Scarred Lands

Marzec – Sierpień 2003

Próbowałem do D&D podchodzić kilkukrotnie (mam wielki sentyment do adeków, od nich zacząłem znajomość z rpg) i zawsze podchody kończyły się klęską – nie udawało mi się oddać specyficznego uroku D&D. Aż wreszcie, w ramach eksperymentu namówiłem graczy na kampanię prowadzoną mniej więcej ‚po staremu’ z dużą ilością potworów, walką na kratkach i heroicznym klimatem. Zagraliśmy 16 sesji, więc mogę domniemywać, że eksperyment się powiódł.

Obok znajdziecie streszczenia prawie wszystkich przygód, garść statystyk, opisy postaci i króciutkie pożegnanie. Szkic tła kampanii znajduje się w streszczeniu sesji 1.

Tomasz F Misiorek

Wystąpili:

Wydarzyło się:

 1. Sesja I
 2. Sesja II
 3. Sesja III
 4. Sesja IV
 5. Sesja V w wersji:
  1. TFMa
  2. Tomka Wachli
 6. Sesja VI
 7. Sesja VII
 8. Sesja VIII
 9. Sesja IX
 10. Sesja X
 11. Sesja XI
 12. Sesja XII
 13. Sesja XIII
 14. Sesja XIV
 15. Sesja XV
 16. Sesja XVI

Niestety, wszystko co ma swój początek, musi też mieć koniec. I przyszło przerwać kampanię, co nastąpiło bez należytej oprawy.

Epilog

Pozostawienie bohaterów bez porządnego zakończenia nie było najlepszym pomysłem – zabrakło finału spinającego w całość przygody Ocalonych.
Kampanii nie ukończyliśmy i już do niej nie wrócimy – na dalekim horyzoncie majaczą kolejne sesje Dungeons & Dragons, z nowymi postaciami i nowymi wyzwaniami.

Tomasz F Misiorek

Po kampanii zostało sporo materiałów dodatkowych:

A na koniec parę fotek z sesji (bodaj finałowej)

Comments are closed.