O nas

Witaj!

Jeśli zbłądziłeś na tę stronę przypadkowo, należy Ci się kilka słów wyjaśnienia. Jesteśmy grupą kolegów, których łączy zamiłowanie do gier fabularnych (z ang. Role Playing Games). Jeśli nie wiesz, co to są gry fabularne, ich krótką definicję znajdziesz obok.

Zapewne jednak, tajniki RPG nie są Ci obce i chciałbyś się dowiedzieć, co też takiego możesz znaleźć na niniejszej stronie. Otóż, została ona pomyślana jako nasze własne miejsce w sieci, archiwum wszystkiego, co związane z naszymi sesjami. Są streszczenia sesji, szkice przygód, dodatkowe materiały, zdjęcia, opisy postaci, przemyślenia. Wszystko razem składa się na kroniki naszych przygód, coś, dzięki czemu my możemy powspominać stare dzieje, a inni mogą poczytać sobie, jak świetnie się bawimy. Nie jest naszym zamiarem stworzenie wielkiej bazy scenariuszy, artykułów, recenzji itp. Istnieje wiele innych serwisów, które się w tym specjalizują. Nie szukamy też współpracowników ani autorów tekstów, piszemy o tym, co dotyczy nas samych i jesteśmy pod tym względem samowystarczalni.

To tyle o zawartości strony. A my? Większość z nas ma ok. 30-40 lat, mamy rodziny, pracujemy (niektórzy jeszcze studiują), ale niemal w każdy piątek znajdujemy czas i ochotę, aby oderwać się od codzienności i wyruszyć w fantastyczne światy. W mniej więcej bieżącym składzie gramy od roku 1999, ale na tej stronie znajdziesz też opisy sesji, które miały miejsce wcześniej. Gramy w wiele rozmaitych systemów, w ciągu tych  lat zaliczyliśmy większość gier obecnych na polskim rynku, oraz parę nieobecnych. Lubimy eksperymentować, wachlarz naszych erpegowych zainteresowań jest szeroki – od Świata Mroku po Dungeons & Dragons.

Jeśli zainteresowała Cię nasza strona i też lubisz gry fabularne, a w dodatku mieszkasz w okolicy Bytomia/Gliwic/Siemianowic byc może wpadniesz na pomysł, aby z nami zagrać. No cóż, w zasadzie nie mamy nic przeciwko temu i choć aktualnie nie szukamy nowych graczy, odezwij się, a może umówimy sie na jakąś sesję? Kontakt do nas: rpgslask@gmail.com

W każdym bądź razie, gramy i tworzymy tę stronę li tylko dla osobistej satysfakcji. No i troszeczkę po to, aby propagować wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, jakim są gry RPG.

Tomasz F Misiorek

6 comments


 1. Esmee

  Jestem zainteresowana, poprosze o kontakt na maila jezeli dalej organizujecie sesje.

 2. Zapraszam do nas, może odnajdziecie starych znajomych. Widzę, że doświadczenie w Kryształach czasu jest, więc serdecznie zapraszamy. http://www.krysztalyczasu.pl

 3. meghod

  Witam!:)
  Prosiłabym o pilny kontakt na maila. Chciałabym nawiązać współpracę, proszę sie odezwać a udziele wszelkich informacji.

  meghod89@gmail.com

  pozdrawiam”
  Magdalena Hoderny

 4. Cześć drużyno ! Czy nadal gracie ? Podzielam wasze spojrzenie na gry fabularne i chętnie spotkał bym się po to by znów po wielu latach zagrać. W razie gdyby jestem pod adresem e-mail: walczykiewicz@gmail.com

 5. TaDZIK

  Widząc kolejne aktualne wpisy, pozwolę sobie zamieścić na Waszej stronie informacje o graczu któremu rozpadła się grupa. Bardzo chętnie nawiąże kontakt z innymi graczami i mistrzami. Chętnie pojawiłbym się na sesji nawet w formie widza, zawsze to kolejne doświadczenie.
  Jeśli są inni samotni gracze to może razem stworzymy nowa grupę? Jestem tez MG WFRP 2ed.
  Uchwytny jestem pod adresem: wizc@o2.pl
  Jestem z Gliwic ale nie jestem tylko do tego miasta ograniczony 😉
  Pozdrawiam

 6. jolette

  Dzień dobry, cześć i czołem… pytacie skąd się wziąłem (…)
  Dawno nie bawiłem się w RPG, i chciałbym się reaktywować. Widzę, że Śląskie gra.
  To ja się przedstawię Bogusz, lat 32, zamieszkały Zabrze, jeszcze niedawno Gliwice. Z przedstawianych na stronie tytułów do sesji znam:
  – Gasnące Słońca (mam podręcznik MG i gracza)
  – L5K (mam podręcznik oraz jakieś clanbook’i)
  – Neuroshima (mam większość podręczników)
  – SW (mam podstawkę + jakieś setting’i)
  – Wampira (mam podręcznik do Maskarady i Mrocznych Wieków)
  – WHRPG (podstawka 2 ed. i większość dodatków)
  i, głównie, z MiM’a:
  – KC
  – Wiedźmin
  W razie zainteresowania proszę o kontakt: neuromancer83@gmail.com

Dodaj komentarz