Doktor Jeremy Jones

doktor Jeremy Jones, profesor z Harvardu, lat 45

Wykłada na uniwersytecie na etacie profesora, specjalizującym się w odkryciach archeologicznych, przy czym specjalizacją jest oficjalnie zakazana archeologia sięgająca do czasów przedbiblijnych i wszelkie religie. Zna wszelkie dostępne materiały o pradawnych cywilizacjach i potrafi w pewnym stopniu interpretować starożytne zapiski.
Jednocześnie nie jest kompletnym molem książkowym, lecz rodzajem Indiany Jonesa, który nie waha się ruszyć w egzotyczne podróże celem odnalezienia wszelkich artefaktów, dzięki którym byłbym „bliżej” Przedwiecznych. Ogólnie więc jego sprawność fizyczna jest na dobrym poziomie. Jest ukrytym wielbicielem Przedwiecznych, ale takim niezrzeszonym. Jest tak zawziętym badaczem, że wiedza którą posiadł zabełtała mu w głowie i zaczął podziwiać to co bada i sam postanowił posiąść choć cząstkę mocy Przedwiecznych. Ma nadzieję, że że kiedy któregoś spotka, to ten swojego wiernego wyznawcę nagrodzi odpowiednio. Z całą zawziętością tępił (innych) kultystów, ponieważ jego uwielbienie jest bardzo egoistyczne i nie wyobraża sobie konkurencji.

W Bostonie zamieszkuje jego nieślubny syn – obecnie student z uniwersytetu, z pozoru niezbyt zainteresowany zdobywaniem wiedzy (dziewczyny to co innego), ale za to bardziej żywiołowy.

About Krzysztof Dobosz

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
ZC Boston, Zew Cthulhu

Comments are closed.