Bernie Calculus – Największy Wielki Mistrz Zakonu Inżynierów

Badanie cech obiektu osobowego, niejakiego Berniego Calculusa

na zlecenie Jej Wysokości, Księżnej Ledy Hawkwood

Badanie wykonał nadworny archiwista Jeremiasz Cercero.

List przewodni:

 

Do jej Wysokości, Księżnej Ledy Hawkwood

Najjaśniejsza Pani,

 

Zgodnie z Twym życzeniem pozwoliłem sobie dokonać dogłębnego badania młodego mistrza zakonu inżynierów, osoby przedstawiającej się jako Berni Calculus, mającego na celu ustalenie pochodzenia, cech osobowości i ewentualnych intencji w/w względem Twoich podejrzeń.

 

Na bazie zgromadzonych faktów udało się potwierdzić Twą pierwotną tezę. Raport zawiera pełną treść dokumentów na jakie się powołuję, natomiast w niniejszym liście zamieszczam jego streszczenie z jedynie wycinkami z nich. Niestety raport nie jest pełny, albowiem z pierwszy lat życia tego osobnika nie udało się zebrać zeznań świadków, którzy w wiarygodny sposób potrafią potwierdzić, czy badany obiekt od najmłodszych lat wykazywał swe niezwykłe uzdolnienia. Dlatego bazuję przy opisie, na zbiorze opowiadań jego matki starając się wyłuskać treści nie będące zabarwione nadmiernym uczuciem.

Przestawiam zatem w skrócie treść swych odkryć.

Urodzony roku 4973, kalendarza Byzantium Secundus. Matka, to osoba uczciwa, pracowita, i prosta, acz bardzo dumna. Ze względu na fakt, że bieda nigdy nie była jej pisana, nie ubiegała się o zapomogę i nie rozgłaszała owego faktu, jej jedyna prośba odkąd obiekt się urodził to by wysłać go do Szkoły Gildii, jednak nie jako syna księcia, a bardzo uzdolnionego młodego człowieka, co uczyniono bez indagowania o pochodzenie i konsultacji z Jej Wysokością, w ramach funduszu stypendialnego jakie Jej Wysokość 25 lat temu ustanowiła. Fach: Sukienna, Jej Wysokości, odeszła ze służby tuż po poczęciu. Obecnie – prowadzi sklep z odzieżą we wsi nieopodal zamku. Szanowana. Ojciec: Jego Wysokość, Hrabia Harlan Hawkwood (badanie wykonane na podstawie próbki pobranej z grzebienia w garderobie Hrabiego, przez sam obiekt. On też wykonał badanie podczas ostatniej wizyty na Liegheim, co potwierdzają rejestry osób korzystających z tej tajemniczej machiny myślącej w Gildii).

Przez pierwsze lata obiekt wykazywał tendencję do wyjątkowo głębokich przemyśleń jak na swój wiek. Znany był z przesiadywania na dworze i wpatrywania się w niebo, następnie rozważań dotyczących przemieszczania się ciał niebieskich. Rozwiązywania zagadnień matematycznych zdecydowanie bardziej zaawansowanych, niż sugerowałby to jego wiek. Ponoć nie korzystał z wiedzy, a raczej intuicji.

Już od pierwszych dni w szkole jego intelekt zwrócił uwagę Dziekanatu, co potwierdza niniejszy wpis w dzienniku opiekuna nowicjuszy.

Pierwsza ewaluacja trzeciej grupy nowicjuszy, rok 4976, Inżynier Gregorius

Badanie wykazało, że w trzeciej grupie znaleziono anomalię statystyczną (odchylenie od grupy na poziomie 170%). Obiekt: Bernard Sacully, planeta Delphy. Rozpocząć bliższą obserwację i przygotować ITS. 

Co, Moja Pani, oznacza zdecydowaną różnicę przy sposobie analizy danych przez badany obiekt. Skrót natomiast to Indywidualny Tok Studiów.

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Dzień Szkarłatnego Słońca

Comments are closed.