Słowa wieszczki z Aylonu oraz wyjaśnienie MG

Na sesji 12 (Ukryta Dolina, planeta Aylon) wieszczka Estre przepowiada BG przyszłość. Oto jej słowa:

„Przyszłość niepewna jest. Wiele cieni rzuca. Mniej lub bardziej widocznych.”
„Jesteście iskierka, która może wzniecić płomień, który odegna mrok. Ale Wasza iskierka może też zgasnąć i ciemność nadejdzie, także i tu.”
„Czekają Was 4 bitwy. Niestety kolejność zdaje mi sie dziwna i niejasna, nie bierzcie jej więc pod uwagę.”
„Pierwsza bitwa, w której musicie przeżyć”
„Druga w której musicie zebrać plony”
„Trzecia, w której poniesienie sromotną klęskę, a w końcu przestaniecie istnieć”
„W Czwartej musicie objawić tajemnicę”

„Wiem tylko coś o tej czwartej: Scieżka do tej czwartej wiedzie przez ożywienie i przywołanie ducha zabitego wojownika z jego ciała. A tylko ptaki to potrafią. Zarządają ceny i zmierzycie się z dzieckiem Boga Podziemi.”

„Na koniec powiem Wam, że wszystko roztrzygnie się na Istakhr, a prawda jest największą bronią. Pamietajcie o tym”

Jako MG już teraz, po końcu kampanii, mogę wyjaśnić te słowa.
Uwaga! Poniższy tekst zawiera spoilery w stosunku do streszczeń! Jeśli nie czytałeś streszczeń nie czytaj dalej!

.
.
.
.
.

> „Przyszłość niepewna jest. Wiele cieni rzuca. Mniej lub bardziej widocznych.”

Wyjaśnienie dlaczego wieszczka nie powiedziała im więcej :-)

> „Jesteście iskierka, która może wzniecić płomień, który odegna mrok. Ale Wasza iskierka może też zgasnąć i ciemność nadejdzie, także i tu.”

Gracze nie mogą być pewni swego. Jeśli im się uda mogą powstrzymać wojnę i zwrócić Znane Światy przeciwko prawdziwemu wrogowi – Symbiontom. Mogą też zginąć i wtedy Ciemność i Demony (Symbionci) nadejdą i zabiją wszystkich, a planety zmienią.

> „Czekają Was 4 bitwy. Niestety kolejność zdaje mi sie dziwna i niejasna, nie bierzcie jej więc pod uwagę.”

W 3 z tych bitew BG brali udział w kosmosie. 4 to bitwa w Pałacu Księcia Hakima. Kolejność była niejasna dla wieszczki dlatego, że BG w sesji 15 (Obiekt Annunaki w pasie asteroid, system Graal’a) podróżowali w czasie i m.in. znależli się koło Wrót Stygmatu 12 marca 5000. 12 marca znależli się też tam w sesji 16 (finał) i brali udział w tej samej bitwie. Obie bitwy zakończyły się jednak inaczej.

> „Pierwsza bitwa, w której musicie przeżyć”

Bitwa z sesji 14 (Graal). BG podróżując z Istakhr do Graal’a, koło wrót Criticorum, wpadają w sam środek bitwy pomiędzy siłami al-Malików, Decadosów i Hazatów, z jednej strony, a siłami: Hawkwoodów i sił Cesarkich, z drugiej. Ponieważ obie strony uważają BG za wrogów, Ci muszą nieźle się natrudzić aby przeżyć. Udaje im się ledwo co i uciekają przez Wrota (wspaniałe uniki statkiem Philipine).

> „Druga w której musicie zebrać plony”

To bitwa z 12 marca 5000 koło Wrót Stygmatu (sesja 16 – finałowa). 600 statków Znanych Światów rozbija atakującą flotę prawie 500 statków Symbiontów. Wspaniałe Zwycięstwo! Jak słusznie zauważył Martin (Irek) na jednej z sesji – Symbionci to roślinki, więc zbieramy plony :-)

> „Trzecia, w której poniesienie sromotną klęskę, a w końcu przestaniecie istnieć”

To bitwa z 12 marca 5000 koło Wrót Stygmatu (Sesja 15 – Obiekt Annunaki w pasie asteroid, system Graal’a). BG przeniesli się w czasie wraz z ze swym statkiem Consuellą. Wtedy wrót broniło tylko 100 statków Sił Cesarskich i Wojennego Bractwa. Symbionci zwyciężyli. BG walczyli dzielnie ale ich statek się rozpadł od zielonych pocisków. Tuż przed ew. śmiercią przenieśli swoje ciała z powrotem i przestali istnieć w tamtej rzeczywistości. BG zobaczyli wtedy co czeka Znane Światy jeśli zawiodą. Na szczeście dla ZŚ do tej przyszłości nigdy nie doszło, a 12 marca zebrali plony.

> „W Czwartej musicie objawić tajemnicę”

Oczywiście chodziło o finałową bitwę w pałacu Księcia Hakima. BG udało się doprowadzić do sytuacji, że Książe pokazał swą prawdziwą, Symbioncką naturę na oczach tłumów gości. Objawili więc tajemnicę wszystkim dookoła, co w końcu zaowocowało końcem wojny i nowym sojuszem – przeciwko Symbiontom.

> „Wiem tylko coś o tej czwartej: Scieżka do tej czwartej wiedzie przez ożywienie i przywołanie ducha zabitego wojownika z jego ciała. A tylko ptaki to potrafią. Zarządają ceny i zmierzycie się z dzieckiem Boga Podziemi.”

Zabitym wojownikiem był Robert Lee (znany z sesji 4 – Delfy oraz z listu Elizy (sesja 11)). W upadłym mieście Sekander dowiedział się, że Symbionci przejeli R.P. Williama Redorana Hawkwood’a. BG zabrali jego ciało (sesja 13, Istakhr)) na Graal’a, gdzie Etyri (ludzie-ptaki) przywołali jego ducha. Duch ten wyjawił tajemnicę BG. Etyri aby zrobić obrzęd poprosili BG o przysługę i BG zmierzyli się z Quizer’em – dzieckiem Boga Podziemii (sesja 14, Graal)

> „Na koniec powiem Wam, że wszystko roztrzygnie się na Istakhr, a prawda jest największą bronią. Pamietajcie o tym”

Finał rozegrał się na Istakhr, a prawdą był fakt, iż Książe Hakim, jego syn Amir, jego żona i Gubernator Criticorum książe Yusif – okazali się symbiontami mającymi własne plany. Symbiontami, których nienawidzi już każde dziecko w Znanych Światach. Ta prawda pozwoliła zmienić biego wojny, zwyciężyć i ocalić Znane Światy.

MG – czyli Tomek ‚Funky’ Kowalski

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Odyseja ,

Comments are closed.