Pierwszy zamysł kampanii

W listopadzie 2003 powstał pierwszy szkic głównego wątku kampanii (taki brudnopis).
Już w czasie trwania kampanii lekko go zmodyfikowałem – jednak tekst poniższy to oryginał. Na tej właśnie podstawie zrobiłem całą kampanię.

Uwaga! Zawiera spoilery w stosunku do streszczeń! Jeśli nie czytałeś streszczeń nie czytaj dalej!

.
.
.
.
.

Tło i Historia:

1. Symbionci chcą zaatakować i przejąć znane światy. Aby tego dokonać do tej pory zdołali:
– odciąć Byzantium Sec. (cesarz, połowa jego floty i ludzi), poprzez zapieczętowanie Gwiezdnych Wrót (dzieje się to podczas pierwszej przygody BG, ale oni o tym nie wiedzą)
– przejąć kilka najważniejszych osób w Znanych Światach (głów rodów)

2. Cel: aby wywołać wojnę i w konsekwencji znacznie osłabić garnizon Stygmatu, co otworzy drogę wojskom Symbiontów oraz znacznie osłabi siły ZŚ. W konsekwencji Symbionci chcą przejąć ZŚ i wszystkich ludzi zabić bądź zmienić. Ostatecznym celem BG jest zapobiec tym wydarzeniom.

3. Historia (zob. załącznik nr 1)

a) Wybrano nieliczną grupę inteligentnych symbiontów odpornych na czytanie aury i przeszmuglowano ich do ZŚ (niejednokrotnie ponosząc wielkie ofiary). Dobrze ich wyposażono w technologie, broń itp. ale ludzką.

b) Zawiązano sojusz z Ukarami obiecując im wolność i 4 własne planety (Aylon, Criticorum. Istakr, Kordeth). Nie wtajemniczono ich w całość planu ani w żadne szczegóły. Porozumienie nawiązano tylko z kilkoma przywódcami
Ur-Ukarów. Reszta o niczym nie wie, a wypełna tylko rozkazy swych przywódców.

c) Z pomocą Ur-ukarów przejęto różnych księciów z rodu Al-Malik i Decados. W zamierzeniu Decadosi (symbionci) mają sprowokować Hazatów do ataku na Hawkwood’ów i jeśli by się udało również wciągnąć do wojny Li Halanów, Gildie oraz Kościół. Ma zapanować chaos wojny.

d) W godzinie X przejęty przez symbionta Rycerz Poszukujący z rodu Hawkwood: baronet William Redoran Hawkwood (zaufany człowiek Cesarza) wprowadził do wrót sygnał zapieczętowania.

e) Ostatnim statkiem, któremu udało się przejść przez wrota BS był statek rycerza poszukującego – Barona Luisa Frente Almodovara Hazat’a udający się na Criticorum. Nawigator Eryk Mancuso nieświadomie zauważa pieczętowanie Wrót. Tylko jemu udaje się przeżyć (statek Hazata zostaje zniszczony przez Al-Malików) i po ucieczce dociera do jednego z BG … (zobacz załącznik)

Gł. wątek przygód:

1. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie dlaczego Rycerz Poszukujący Hawkwood’ów zapieczętował Wrota na BS? BG idą tropem rycerza. Przy okazji szukanie zaginionej Legendarnej Monety Ofiarowania (Hombor Żebrak KNS16) i utraconego świata Yathrib (bo tego szukał rycerz). Przy końcu kampanii (przedostatnia sesja?) BG powinni natrafić na ślad, że to Symbionci przejęli Rycerza Poszukującego i oni za wszystkim stoją. Finał to walka z księciem Al-Malików/przywódcą Symbiontów rozgrywająca się w pałacu na Istakhr. Potem pozostanie przekonać innych ludzi, żeby sprawdzili, czy ich książę nie jest czasem symbiontem … (sposób?)

Z głównym wątkiem wiążą się początkowe wizje, proroctwa i inne dziwne wydarzenia:
a. Wizja Eskatonika na Pantateuch (burza Sirocco) – że musi odnaleźć na Pandemonium konkretne osoby i osoby te muszą wyruszyć na wspólną wyprawę do „krainy Lodu” na Hazackim rydwanie, na wyprawie ten Wszechstwórca podda ich testowi (tego już im nie powie). Taką misję przeznaczył mu Wszechstwórca.
b. Strach Etyrii – wizja śmierci narodów zależna od postawy BG
c. Wizja zesłana im przez Gargulca (Pałac Cesarza, a oni jako monolit, który się kruszy pod wpływem wiatru śmierci, który ogarnia coraz więcej istot)
d. Nawigator przybywa do Ricardo i opowiada mu historię Zapieczętowania Wrót na Byzantium Secundus.

2. Wątek drogi – odwiedzanie kolejnych planet

Konieczne wątki poboczne!
Najprościej wątki wynikające z ich postaci – przekleństw i utrapień. Ponadto wątki poboczne z poprzednich dokonań. Np. Kajdaniarze wpadają na trop, że to oni stali za ich porażką na Pandemonium …

Konflikt – BG kontra zagadki ale potem BG kontra al-Malikowie, Decadosi., Ur-ukarowie, Kajdaniarze, Kościół. Szpiedzy, zabójcy, spiski. W tle wielka Wojna Rodów. Pytania o sens Cesarza. Kim go zastąpić, kto ma nim zostać? Co dalej? III Republika?

MG

Tomek ‚Funky’ Kowalski

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Odyseja ,

Comments are closed.