Ostatni List Elizy

Jedna z najwiekszych przyjaciółek BG, oraz kochanka Ricardo – Eliza Gelwelle Hawkwood, idąc z BG na akcję (sesja 11) przeczuwała swą śmierć. Napisała list pożegnalny. Zginęła w „Wieży Znikniętych” z rąk Synów Ponurego Żniwiarza.
Oto ten list:

Skoro czytacie ten list, to ja już jestem wspomnieniem, a wy musicie poznać resztę prawdy.

Nigdy nie przestałam być Hawkwood’em. Nie mówiłam Wam tego co piszę poniżej bo bałam się, że stracicie do mnie zaufanie, które bardzo sobie cenię.
W parę dni po Waszym wyruszeniu ze stolicy Llanfyrth w lasy Gwyneth, przybył do stolicy Agent Cesarskiego Oka i zaufany przyjaciel Cesarza Alexiusa – Robert Lee. Wyruszył Waszym śladem, jak tylko załatwił resztę swoich spraw na Delfy’ach. Wiedział całkiem sporo o Was, a bardzo zaintrygowała go wzmianka któregoś z Was, że Wrota zamknięto …
W trójkę z Alexem wymieniliśmy się informacjami na Wasz temat np. tymi, że cześć Amaltean uważa Was za zbawców ludzkości mających misję od Wszechstwórcy. Końcowo wyszło nam, że Rycerz Poszukujący Luis Frente Almodavar Hazat, wiedział coś o zamknięciu Wrót, co przekazał Wam i za co zginął, a co wiąże się z Rycerzem Poszukującym baronetem Williamem Redoranem Hawkwood i Waszą Świętą Misją. Mam nadzieje, że się nie mylimy.
Alex przekonał nas, że nie powinno się ingerować w Waszą Drogę, którą prowadzi Was Wszechstwórca. Jednakże Robert Lee postanowił działać i wyruszyć na Światy al-Malików niezależnie od Was i w tajemnicy, aby dowiedzieć się czegoś o Williamie Redoranie od informatorów i innych agentów Oka. Nie traktujcie tego jak konkurencje. Być może Wasze ścieżki skrzyżują się jeszcze i nawzajem sobie pomożecie w słusznej sprawie.
W kilka dni później, kiedy Wy byliście jeszcze na terenie klasztoru Ortodoksji, Robert wyruszył, a ja postanowiłam dołączyć do Was. Jak widać jednak, Wasza droga jest tylko Waszą i dla mnie nie było na niej miejsca.

Wspominajcie mnie. Ja zawsze będę mieć Was w swej pamięci.

Eliza Gelwelle Hawkwood

NPC-Eliza Gelwelle Hawkwood, za pośrednictwem MG

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Odyseja ,

Comments are closed.