kawaler Don Benito Da Silva

Wiek: 22 lata
Wzrost: 176 cm
Waga: 95 kg (samych mięśni)

Rysopis: włosy krótkie, jasny blond, krótko ścięte, oczy niebieskie o twardym przenikliwym spojrzeniu, blisko osadzone, twarz pospolita, masywna, muskularna budowa ciała, ruchy sprężyste i zdecydowane, ubranie proste, typu wojskowego, najczęściej w kolorze czarnym, wykonane z bardzo dobrych i drogich materiałów (syntjedwab), na pasie szeroki czarny pas skórzany z ogromną klamrą z herbem rodowym (w niej wbudowana turniejowa tarcza energetyczna), na plecach w pochwie przymocowanej dwoma rzemieniami nieodłączny i ukochany dwuręczny miecz.

Cechy charakteru: skromny, zamknięty w sobie, unikający towarzystwa kobiet, stanowczy w działaniu, rozważny i dbający o swoje interesy, kreujący się na bohatera „ludu”, pragnący sławy i popularności (nigdy się do tego nie przyzna), odebrał staranne wychowanie dworskie, ale często wychodzi z niego żołnierki prostak, życie rycerskie kocha najbardziej, ćwiczenia fechtunku, doskonalenie ciała, opanowanie i męczące treningi, wspaniały przyjaciel i śmiertelnie groźny wróg, wie prawie wszystko o sztukach walki wręcz, fechtunku i uzbrojeniu, technika użytkowa go nudzi, a zaawansowana przeraża (jest wobec niej bezradny – a tego bardzo nie lubi).

Krótka historia życia:
Urodził się w roku 4978, jako trzeci syn hrabiego Eugena Da Silva i baronowej Diny Hazat. Pierwsze pięć lat życia spędził pod okiem matki i opiekunki na zabawach i poznawaniu świata. Ze względu na trwającą wojnę o tron Cesarza Znanych Światów (powoli wygrywaną przez wrogów Hazatów – Hawkwoodów) oraz tradycję rodu Da Silva (Hazatów również) po ukończeniu 5 roku życia został oddany na przeszkolenie wojskowe pod okiem starego najemnika Con An Derma. Przez 10 lat trwała żmudna i mordercza praca nad rozwojem siły i sprawności, urozmaicana nauką fechtunku, strzelaniem i jeździectwem. Gdy ukończył 15 rok życia wojna o tron Cesarza Znanych Światów się zakończyła. Na tronie zasiadł Cesarz Aleksius Hawkwood. Wszystkie wielkie rody oraz ich lennicy przysięgli mu lojalność i posłuszeństwo (nie wszyscy zgodnie ze swoimi pragnieniami). Cesarz w pierwszym roku swego panowania powołał do życia Cesarski Zakon Rycerzy Poszukujących. Wszystkie liczące się rody (dobrowolnie czy też nie) na służbę do zakonu oddały najlepszych swoich rycerzy (czyżby pełna kontrola nad potencjałem militarnym wrogów?). Tak znalazł się na Byzantium Secundus. Było ich setki. Propaganda Cesarza czyniła z nich bohaterów Znanych Światów. Nieśli pomoc słabym, prześladowanym i krzywdzonym. Dał się ponieść tym szczytnym ideałom. Ponieważ był silny, zwinny i naprawdę nieźle wyszkolony zwrócił na siebie uwagę jednego z ważniejszych Rycerzy Zakonu, Diego Hazata. On stał się jego protektorem i nauczycielem. Wprowadził na dwór Cesarza, nadał dworskiej ogłady, zapoznał z niuansami rycerskiego honoru. Pod jego okiem poznał podstawowe techniki Shaidan. Na dworze też zasmakował pierwszej miłości (niestety nieszczęśliwej). Po tej lekcji życia zaczął uważniej i krytyczniej spoglądać na świat. Okazało się, że rycerze wcale nie są takimi nieskalanymi bohaterami jak głosiła propaganda Cesarza, damy dworu nie są czyste i delikatne, a w walce nie ma nic z patosu romantycznego pojedynku dwóch przeciwników tylko zwierzęca chęć przetrwania za wszelką cenę. Czarę goryczy przepełnił fakt, iż za sprawą podłych intryg Diego Hazat w niesławie został usunięty z dworu. To wystarczyło, by nie odnowił swojego kontraktu w zakonie i po 7 latach powrócił do domu. Tu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas ćwiczeń fechtunku prawie zabił ojca. Dla wszystkich wyglądało to jak zwyczajny wypadek, prawdę znał tylko on i ojciec (oraz MG). Dla dobra rodu przyjął postawę skruszonego winowajcy. Publicznie przeprosił za swój czyn, zrzekł się wszelkich praw do rodowej fortuny oraz ogłosił, że za swój czyn zostanie błędnym rycerzem i odkupi swoją winę szlachetnymi i bohaterskimi czynami. Dla pospólstwa stał się romantycznym, nieszczęśliwym bohaterem.

Zbigniew ‚Benio’ Pawliszko

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Odyseja ,

Comments are closed.