Co wie Kirst Weber?

Na sesji 10 i 11 BG odbijają agenta Hazatów – Kirsta Webera z rąk tajnej policji Mutasih (ród al-Malik), z „Wieży Znikniętych”, znajdującej się w stolicy planety Criticorum – Acheonie (prawdziwa Mission Impossible). Kirst Weber został wysłany na Criticorum przez wója Ricardo – Hrabiego Jose Raul Eduardo de Aragon Hazat, w celu prowadzenia śledztwa w sprawie zagadkowej śmierci Rycerza Poszukującego barona Luisa Frente Almodavar Hazat. Luis zginął podchodząc do lądowania w swym statku, kiedy to statek al-Malików stojący niedaleko potężnie eksplodował zabijając wiele osób i niszcząc sporo terenu wokół.

Oto co wiedział Kirst Weber:

1. Przyczyną wybuchu statku i śmierci R.P. Luisa Frente Almodavar Hazat był Statek Al Malika młodego barona Mahmuda el Jom – kuzyna gubernatora księcia Yusifa abn Rahim Al-Malik
2. Młody baron dopiero co ożenił się z młodą, piękną żoną i wątpliwe więc było, aby chciał się poświęcić i oddać życie. Dlatego wszystko wyglądało na wypadek. Poza tym był powszechnie lubiany i wątpliwe było aby al-Malikowie go poświęcili dla jakiegoś celu
3. W załodze jego był jednak pewien Ukar – bardzo oddany młodemu baronowi jego ochroniarz i technik zarazem. On to zdobył odp. materiały i wysadził w odp. chwili silniki statku, tak aby wyglądało to na wypadek.
4. Niedawno okazało się, że ten ochroniarz nad przyjaźń i miłość do suwerena przedkłada patriotyzm i dobro swego ludu. Jeden z jego przywódców (nieżyjący już – zginął potem w wypadku mechanicznego ptaka) przekonał go do tego czynu – ukazał mu wizję wolności dla Ukarów. Własnych planet dla tej rasy. A teraz najważniejsze – Ukarom obiecali to al-Malikowie. 4 planety tylko dla Ukarów m.in Criticorum i Kordeth. Obietnica była na tyle przekonywująca, że Ukarowie uwierzyli, że są realne szanse na to. A taką obietnicę mógł złożyć tylko książę Hakim – głowa rodu al-Malik – orzeł z Istakhr. Oczywiście na Criticorum rządzi za pośrednictwem swego Gubernatora księcia Yusifa abn Rahim al-Malik.
5. Niestety nic poza tym nie zdołano się dowiedzieć – każdy kto mógł coś wiedzieć z Ukarów już albo nie żyje albo został pochwycony przez Mutasih.
6. R.P. William Redoran Hawkwood był na Criticorum ale nie znalazł chyba tego czego szukał bo udał się na Aylon i nigdy już na Criticorum nie wrócił.

BG pomogli Kirstowi Weberowi wrócić do zdrowia i uciec z Criticorum na Aragonię. Ten fakt znacznie pomoże BG przy okazji sesji 16 – wielkiego finału na Istakhr.

MG – czyli Tomek ‚Funky’ Kowalski

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS Odyseja ,

Comments are closed.