Niektóre ciekawsze wieści i plotki uzyskane w układzie (po sesji 6).

25 lipca 4999 r (m.in. przez komunikator od Tuti Lemone).:

– Wasz kapitan – Igor Du Champs się ocknął! Jest obecnie przesłuchiwany.
– Tuti Lemone przyznała się Cesarskim do terraformera (nie miała wyjścia pod wpływem zeznań), aczkolwiek jest on dalej na Bridget, dobrze ukryty
– W tajemnicy: Liga posiada tajne informacje o zamknięciu Wrót na BS i niepokojach w ZŚ – szczegóły przy osobistym spotkaniu. Teraz może być podsłuch.
– Statek badawczy przewoźników – Pisklę odkrył Duże znalezisko w pasie asteroidów: Frachtowiec II Republiki!!! Trochę postrzelany i rozwalony – ale wciąż ma cześć swego ładunku: surowce, broń, różne komponenty i wyposażenie, maszyny myślące – ale co dziwne znów brak paliwa, tlenu it.. Wartość około 2-3 milionów Feniksów – wszyscy się cholernie cieszą. Wyruszyło już tam cześć statków m.in Niszczyciel Minotaur + 2 frachtowce: K4 Foka (Cesarscy) i Utos (Przewoźnicy). Aby przeładować towar + (Esk Pegaz + Pisklę).
– Na Elizabeth w ruinach Annunaki zaginęło 3 badaczy Cesarskich. Weszli do środka jakiś tafli metalicznych i od 2 dni ich nie ma. Cesarscy proszą o pomoc Eniaka. Oferują 20 tyś Feniksów za uratowanie ich ludzi.
– Do układu weszły przez Wrota statki Vau. 3 małe jednostki i jedna większa. Po kilku godzinach jeden statek przeszedł z powrotem przez Wrota, a inny udał się w kierunku ludzkiej stacji orbitalnej.


27 lipca (stacja)

– Powszechna mobilizacja po bitwie z Obcymi, wszystkie statki przybywają na stację.
– Po utracie 2 statków, bitwie z Obcymi i wizycie Vau – nastroje Cesarskich grobowe.
– Irytacja wszystkich ludzi wobec Vau, a jednocześnie strach po ich pokazie siły i zniszczeniu fregaty Inkwizycji.
– Inżynier Eniac, powszechnie rozpoznawany, jako ten, którego Vau zapraszali na swój statek.
– Na skutek ostatnich wydarzeń – chaos na stacji. Plotki, brak organizacji, utrudniony przepływ wiarygodnych informacji.
– kapitan Du Champs przejął na powrót swój statek – Golem.

Tajne od kapitana Du Champs:
– Statek inżynierów BK7 przyczepił statkom Cesarskim pilnującym Wrót jakieś pluskwy, które wyłapują część rozmów i komunikatów Cesarskich (również po II stronie Wrót). Gdy Cesarscy na powrót skoczą do tego układu i statek inżynierów jest niedaleko – pobiera z pluskiew te informacje. Z tego źródła informacji wiadomo o sytuacji w Znanych Światach i zamknięciu wrót na Byzantium Secundus.
– Tajne plany Ligi zdobycia klucza z Eskortowca Cesarskich „Sfera” przy Wrotach, potem wybicia reszty Cesarskich i przejęcia układu.

Tomasz Funky Kowalski

About Funky

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS System ,

Comments are closed.