Niektóre ciekawsze wieści i plotki na orbitalnej stacji kosmicznej (po sesji 4).

17 lipca 4999 r.:

– Wczoraj śmiercią tragiczną zginęli: Sędzia, dziekan Glenn Randall  (Dowódca wyprawy ze strony Ligi, Członek rady stacji)  oraz Przewoźnik, konsul Fabian Hanke – dowódca dużego frachtowca Omega,  zastępca Sędziego Randall’a – Ktoś podłożył bombę w kajucie sędziego na stacji i do wybuchu doszło, gdy obaj omawiali jakąś sprawę. Z 3 ochroniarzy, którzy stali na zewnątrz pomieszczenia jeden zginął, a dwóch zostało rannych. Na szczęście nie doszło do rozhermetyzowania całej stacji. Obecnie z ramienia Ligi dowodzi Przewoźnik kapitan Antonio Suvatski. Trwa intensywne dochodzenie w sprawie śmierci. Prowadzi je osobno Liga (Suvatsky), a osobno Cesarscy (RP Regla dos Santos). Na razie brak poszlak i dowodów – bomba zniszczyła wszystko.
– Można już latać na planetę Elizabeth (Amalteanie znaleźli antidotum na biologiczną truciznę wykrytą w jednej z próbek powietrza – to pyłki pewnej tamtejszej rośliny ) – obecnie przebywają tam mniejsze statki Cesarskich i badają planetę.
– Statki Kościoła interesują się aktualnie Doris.
– Statek inżynierów (BK7) bada wrota, załoga drugiego (Newton) remontuje stację po wybuchu.
– Mniejsze Statki Ligi badają różne obiekty wewnątrz układu (Przewoźnicy, Pozyskiwacze) i Doris (Pośrednicy).
a) Na super gorącej planecie Alexis żyją jakieś płomienne istoty, które próbują dorwać statki.
b) Na planecie Bridget znaleziono życie – 100 km pas zieleni pomiędzy półkulami (gorącą -olbrzymia ilość wulkanów i magmy i zimną-skuta lodem), ciągnie się wzdłuż całego równika planety. Ponadto Tuti Lemone wraz ze swą załogą z Szerszenia odnalazła opuszczoną bazę II Republiki – 4 budynki, 3 duże naziemne pojazdy, 1 pojazd do kopania w ziemi. Badania znaleziska trwają.
c) Na skalistym księżycu  planety Camilla odnaleziono dziwne korytarze, skąpane w jakiś gazach i parze, a w jednym z nich jakieś wybuchające Kule. Raczej nie należały do II Republiki. Sama Camilla pokryta jest grubą warstwą chmur, a w gęstej atmosferze wykryto dwutlenek węgla i dwutlenek siarki. Temperatury w okolicach 120C. Skalisto-pustynna nawierzchnia + wulkany. Olbrzymie huragany i burze piaskowe.
d) W wypadku, niedaleko Camilli, w wyniku awarii silników, zginęło 3 członków załogi statku Pośredników Brak nadziei. W tym dowódca porucznik Antonio Morales.
e) Statek przewoźników Eskortowiec Tornado badał wstępnie olbrzymi pas asteroidów. Na jednej dość dużej wylądowali, bo znaleźli rudy metali. Opowieść jednego z załogi staje się niepokojącą plotką – „A potem usłyszałem krzyk i on zniknął, po prostu zniknął. Ciała nie odnaleźliśmy”. (Zaginął jeden członek załogi – poszukiwania trwają)
f) Na planecie Francesca – W atmosferze żyją jakieś wielkie Meduzy

– Nastroje mocno anty Cesarskie – pogłoski, że to Cesarscy zabili Sędziego, bo miał za dużą władzę i „mieszał Cesarskim”. Być może miał jakieś dowody na Cesarskich w związku z tym układem. A jak do tego doda się utratę dwóch statków Ligi…  Dochodzi do drobnych incydentów typu bijatyki na stacji pomiędzy ludźmi Cesarza, a ludźmi z Gildi.

Tomasz Funky Kowalski

About Funky

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Gasnące Słońca, GS System ,

Comments are closed.