Shinjo Masahiro

Wysoki samuraj o bladej, lekko zaciętej twarzy, niewybrednym humorze i uzbrojeniu, którym można by obdzielić ładnych kilka osób. Masahiro lubi zastrzyk adrenaliny spowodowany stosowaniem przemocy, dlatego prócz dasho chętnie nosi ze sobą wierną nagamaki, a że czasem wrogowie zachowują się rozczarowująco i uciekają, nie zapomina o łuku.

Nasz samuraj jest bardzo zadowolony z towarzystwa w którym ostatnio przyszło mu się obracać, bo opanowany Żuraw, przenikliwy Smok i wygadany Doji mają wszystkie cechy charakteru, których jemu samemu brakuje. Najszczęśliwszy jest wtedy, gdy towarzysze zdejmują z jego barków ciężar dyplomacji, a jemu pozostaje ściąć głowę samuraja, który w wyniku ich mądrych sądów musiał popełnić seppuku.

Łatwo też zauważyć u Masahiro kiełkującą obsesję na punkcie Krain Cienia. Wystarczy wspomnieć o złych czarach, ponurych legendach czy potworach, a waleczny Shinjo już siodła rumaka by wyruszyć naprzeciw sługom Fu Lenga.

***

Zanim jednak pan Shinjo Masahiro zdołał się zmierzyć z sługami Fu Lenga, zginął naszpikowany strzałami przez wynajętych przez Shinjo Kumori roninów. Tego dzielnego samuraja spotkał smutny koniec, ale jak to ładnie powiedział Szogun „zwrócił przodkom nazwisko niesplamione”.

TFM

About Tomasz F Misiorek

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
L5K Druga seria, Legenda Pięciu Kręgów ,

Comments are closed.