Isawa Ashita

Shugenja klanu Feniksa. Mistrz Kręgu Powietrza

Wygląd:
25-lat, ale wygląda starzej z powodu licznych zmarszczek. Twarz wydaje się lekko zmęczona życiem. Zmęczone są też szare oczy. Przeciętnej budowy i wzrostu. Nie nosi Katany, tylko wakizashi. Uczesanie tradycyjne – wygolony czubek głowy + węzeł. Krzaczaste brwi i duży haczykowaty nos, spore wąsy. Często chodzi przygarbiony z głową lekko pochyloną, coś tam mamrocząc do siebie, pod swym wielkim nosem (zwykle coś o duchach i że są wszędzie naokoło). Wtedy też trudno dostrzec jego usta i oczy. Przy okazji często bębni w swój bębenek zawieszony zawsze na pasie. Pytany o to – mówi, że odstrasza zmory.
Wszystko w ekwipunku przeciętnej jakości ale torba na zwoje – doskonałej. Strój wyjściowy: żółty z czerwonymi i pomarańczowymi akcentami i wykończeniami.

Zachowanie:
Totalna fascynacja duchami! Lekkie oderwanie od świata. Dość religijny – fortuny, przodkowie i Shinsei. Próżny (jest genialny jak przystało na Isawa!) – lubi się wywyższać. Tajemniczość, mądrość i duma.
Każdej nocy krzyczy w czasie snu – nawiedzają go koszmary wprost z Królestw duchów np: Toshigoku (Królestwo Rzezi) i Gaki-do (Królestwo Głodnych duchów). Od tego wszystkiego zaczyna mieszać mu się w głowie i miewa napady szaleństwa. Aby odegnać te duchy koszmarów, co noc wkłada bieliznę na lewą stronę.
Dąży do sobie wiadomych celów Kodeks Bushido traktując lekko instrumentalnie – jednak w sumie dąży do doskonałości (jak nauczał Shinsei) i wierzy, że jak już będzie potężny wyzbędędzie się swych ew. wad. Motywuje go pęd ku wiedzy (szczególnie o duchach). Jeśli inni nie chcą się z nim taką wiedzą podzielić to może nawet wyciągnie im ją z głowy (sobie znanymi metodami)?

Codziennie nawiedza go duch – jego czcigodny Przodek Ujijaki, który zwykle na niego narzeka i nakłania go do zmiany postępowania.

Tomek ‚Funky’ Kowalski

About Funky

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
L5K Druga seria, Legenda Pięciu Kręgów ,

Comments are closed.