Gunt szklane oko

Krasnolud, były żołnierz Gór Krańca Świata. Zafascynowany Imperium porzucił Krasnoludzkie Twierdze i udał się do Miasta Białego Wilka. Chce zobaczyć i przeżyć jak najwięcej, nauczyć się, nabyć doświadczenia. Żądny ludzkiej i krasnoludzkiej wiedzy. W przyszłości marzy mu się profesja krasnoludzkiego inżyniera lub ludzkiego maga.

Pochodzenie: Góry Krańca Świata, Twierdza Karak-Ungor, Klan Furak, ojciec Grogi
Wzrost 150 cm, waga 80 kg, wiek 45 lat.

Wygląd:
Krępej budowy ciała, z pod skórzanego hełmu wygląda twarz dość przystojna jak na krasnoluda, włosy czarne z czerwonymi pasmami, podobnie wąsy i jedwabista broda do pasa, przedziałek na środku głowy. Jedno oko brązowe, drugie zielone – jednak zakrywa je binoklem o brązowym szkle. (zielony kolor nie przystoi krasnoludowi)
Pod wąsami i brodą można dostrzec różnorakie blizny, co oczywiście dodaje mu uroku.
Głęboki glos o lekko metalicznej barwie.
Prosta zbroja z grubej skóry. Wielki plecako-worek. Wystaje z niego trzonek jakiegoś wielkiego oręża (topór dwuręczny), a na szerokość rozpierają go kształty kuszy. Obydwie te rzeczy może nosić na plecach, jeśli wie, że idzie w bój. Pod brodą za pasem schowany jednoręczny topór bojowy.

Zachowanie:
– Nienawidzi goblinów, orków i innych zielonych. Podobnie mutantów. Do elfów stosunek nieufny. Nie przepada za kolorem zielonym. Tphu!  Gardzi oszustwem i zdradą. Nie lubi wody, łódek, rzek. Przeraża go śmierć przez zatonięcie.
– Lubi: picie (Ale!), walkę, hazard (karty, kości, konkursy picia), krasnoludzkie kobiety, złoto i kruszce! Ma fajkę i lubi ją palić (najlepsze ziele z Krańca Świata). Jak nie ma krasnoludzkich kobiet, to mogą być inne (lekka fascynacja, podglądactwo itp. – ale są za mało owłosione!!! Dlaczego golą sobie pośladki???). Ceni odwagę, przyjaźń, wiedzę i inteligencję.
– Zafascynowany Imperium. Wolnością, różnorodnością, nauką, siłą, sklepami, kramami, innymi rasami. Głowa boli go od nowych wrażeń. Ciekawski. Dopytuje o wszystko. Nie zna czegoś takiego jak takt.

Typowe powiedzenia:
– Okrzyk bojowy: – Baruk Khazad !!!
– Na Grungi’ego!!!
– Wyżej brody nie podskoczysz :-)
– Prędzej sobie dam brodę zgolić, niż pozwolę Ci przejść.
– Człeku (Człeczku), musisz się lepiej postarać.
– Śmierdzi jak elf.
– Jesteś miękki niczym elf i wstrętny jak Skaven.

Tomek Funky Kowalski

About Funky

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
Warhammer, WH: Bractwo Arianki ,

Comments are closed.