Włodzimierz Iwanowicz

Włodzimierz Iwanowicz
Ur. 01.04.1953 w Sorkwitach

Syn Michaiła Iwanowicza pioniera z ZSRR i Weroniki Karb miejscowej harcerki. Jego ojciec pozostał w Polsce i pełni obecnie ważną rolę polityczną w Warszawie, niechętnie jednak przyznając się do swojej porzuconej na Mazurach kobiety i swego syna.
Włodek Iwanowicz posiada wykształcenie średnie zawodowe, obecnie uczy się w technikum wieczorowym, ale nauka idzie mu dość opornie. Za to jest aktywnym członkiem miejscowego koła ZSMP, głównie jako gorący „potakiwacz” na wszelkich zebraniach.
Na co dzień pracuje w Milicji Obywatelskiej (dzięki ukrytej protekcji ojca) gdzie marzy mu się wielka kariera. Na razie jest jednak zwykłym „stójkowym” i niczego wielkiego jeszcze nie dokonał. Pilnie jednak śledzi wszelkie wydarzenia w swoim rejonie, ścigając wyimaginowanych wrogów socjalizmu i węsząc za spiskiem zachodnich kapitalistów. Ma nadzieję, że być może sprawa śmierci Moniki Barskiej i utonięcia Andrzeja Tarlińskiego jest nitką prowadzącą do kłębka wielkiej międzynarodowej afery, której rozwiązanie przyniesie mu wielką sławę i szybką karierę. Dlatego, choć osobiście nie prowadzi tej sprawy, to żywo wszystkim się interesuje i spostrzeżenia pilne zapisuje w swoim notesie.
Za wszelkie niewyjaśnione rzeczy i zjawiska od razu wini ukrytych tajnych agentów przysłanych przez rządy zachodnich krajów. Nie wierzy w Boga i żadne nadprzyrodzone moce.

Krzysztof ‚Ozzy’ Dobosz

About Krzysztof Dobosz

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
ZC PRL lat 70-tych, Zew Cthulhu ,

Comments are closed.