Scarred Lands – Krótki opis Sesji IX

Tak się złożyło, że nikt nie pokusił sie o napisanie porządnego streszczenia sesji dziewiątej. Aby w zapiskach nie ziała luka, w kilku słowach spiszę, co się podówczas wydarzyło. Za wszelkie nieścisłości przepraszam, ale rzecz miała miejsce już jakiś czas temu.

Zaczęło się poważnie – w zajeździe, ledwie o dzień drogi przed Mithril, na bohaterów napadły dziwaczne, demoniczne istoty, których celem wyraźnie było porwanie Jeda (czyli Teeween). Dzięki bohaterskiej postawie członków drużyny stwory celu swego nie osiągnęły, niestety, jeden z nich wciągnął Baudina w międzywymiarowe drzwi i po czowieku w czerni wszelki ślad zaginął.

W samym Mithril, Jed został przekazany paladynom i klerykom Coreana, a drużyna ugoszczona w zamkowej gospodzie. W ciągu pierwszego dnia po przybyciu do Miasta Golema, bohaterowie byli świadkami przemiany Jeda w Teeween, dowiedzieli się, że tajemniczym sposobem Mitrylowy Dzwon mający biciem rozpędzać ciemności spadł podczas podnoszenia na wieżę, a za kilka dni nadejdzie święto Belsameth, Mroczny Dzień, którego koniec wyznacza właśnie bicie dzwonu. W bibliotece Mithril odnaleźli kopię kronik rodu de Tramierafont, w których dokładnie opisano moment uzdrowienia Kastora. Bibliotekarz zauważył, że nie tylko oni pytali ostatnio o kroniki – przed kilkoma dniami w bibliotece pojawił się czarodziej, z opisu niebezpiecznie przypominający złowieszczego Tadalzira, przybocznego pułkownika Agrendasha Arana. W wyniku krótkiego śledztwa udało się ustalić, że Agrendash i Tadalzir od kilku tygodni są w Mithril i pod przybranymi nazwiskami Szeola i Cocariusa zatrzęśli lokalnym półświatkiem.

Na koniec dnia bohaterowie spotkali się jeszcze z Zirratanem, czarodziejem specjalizującym się w innych planach egzeystencji. Zirratan zidentyfikował stwory, które napadły na drużynę, jako demony-porywaczy działające na zlecenie potężniejszych istot demonicznych lub ludzi biegłych w sztuce czarnoksięskiej.

Na drugi dzień rano miała odbyć się audiencja u księżniczki Teeween, na której to audiencji eskorta królowej miała zostać godnie nagrodzona.

Tomasz F Misiorek

About Tomasz F Misiorek

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
AD&D, AD&D - Scarred Lands ,

Comments are closed.