Ricardo Hazat Almodavar

Wygląd itp.:
Wysoki, silnie zbudowany, przystojny, patrz rysunek.
Ognisty temperament, dźwięczny głos, ruchy dynamiczne i pełne gracji. Pewność siebie widoczna w ruchach i postawie.

Charakter:
Uczciwy, dumny, honorowy, przekonany o swojej racji, prędzej umrze niż da się przekonać że się myli :). Wierny przyjaciołom i swoim ideałom, mściwy dla wrogów, czuły jak diabli na punkcie Honoru. Czuły jak __wszyscy__ diabli na punkcie swej młodszej siostry, słodkiej Consuelli, gotów zabić za rzucone jej figlarne spojrzenie, gotów zginąć za jedno jej spojrzenie (…musiałbym ginąć już z tysiąc razu ty durniu – ona kocha tylko mnie !!! (:)).

Motywacja:
„Od kiedy ten pyszałek zasiadł na cesarskim tronie Hawkwoodowie rozpanoszyli się jak szczury w brudnej piwnicy. Nawet ten tchórz Cosmas ośmielił się odwiedzać Barbados, skąd niegdyś musiał uciekać w damskich fatałaszkach… co za czasy, niech to diabli ! Żebym ja – Ricardo Hazat Almodavar – musiał szukać szczęścia na obcych planetach… Ale poczekaj Hawkwood – niech no cię jeszcze raz zdybię sam na sam, nie będziesz już miał tyle szczęścia co kiedyś ! A jeśli śmiałbyś się znów bodaj zbliżyć do niej, niech cię Wszechstwórca ma w swej opiece !!!”

Sytuacja i nieco historii:
No cóż – Ricardo miał przyjemność spłoszyć natrętnego konkurenta do ręki swej siostry, niejakiego Cosmasa Hawkwooda, który dzięki uzyskanej po koronowaniu się Alexiusa pozycji może się teraz na nim odgrywać. Cosmas szczerze wyznawał swą miłości do panny Almodavar („łżał jak pies !!!”), ona nie była mu przeciwną („łżesz, psie !!!”), a jej (i Ricarda) ojciec także nie sprzeciwiał się temu („starość pomieszała mu w głowie !”), jedyną więc przeszkodą na drodze do szczęścia młodych („@$#@$%%!!!”) stał się Ricardo… …i dzięki zmianie sytuacji politycznej ta przeszkoda została zmuszona do usunięcia się… przynajmniej na czas jakiś. Nasz siostrofil nie zamierza jednak odpuścić, zbiera siły (a przede wszystkim furię) i szuka okazji do pogromienia Cosmasa, co się niestety wiąże z podważeniem jego pozycji i wpływów. Sprzymierzeńcami Ricarda są  jego bracia i generalnie ta frakcja Hazatów, która rządy Alexiusa Hawkwooda przyjęła z niechęcią, a panoszenie się jego rodziny uważa za obrazę dla swej godności… Aha – ew. ślub Cosmasa z Consuellą niewiele zmieni – może jedynie zaostrzy nieco nienawiść Ricarda.

Ozdobniki:
Hiszpańskie przekleństwa i zawołania (Ozzy się postarał, mam nadzieję że nie zmarnuję tego potencjału !), zwyczaj zarzucania włosów z czoła do tylu rzutem głowy lub nerwowym ruchem dłoni, wbijanie oczu w rozmówcę, półuśmiech tryumfu/gniew.

Marek Meres

About Marek Meres

www.spinq.pl
Gasnące Słońca, GS Pandemonium ,

Comments are closed.