Benjamin Mendelbaum, książe Nevady i Damian, Harpia z klanu Assamite

Wybaczcie literówki

Benjamin z klanu Tremere

Książe Newady

Osoba nader zamknięta w sobie. Przemieniono go w Wiedniu przed wieloma wiekami. Szczególnie przypadł rozbudowywującemu się zborowi Tremere, które już w pewnych granicach utrwalił własną pozycję, z racji dogłębnych badań nad Torą i wiedzy kabalistycznej. Benjamin pomimo głebokiej wiary i obszernego zasobu mocy jaką dał mu Pan, łatwo dał się skusić Tremerom proponującym mu nieśmiertelność. Wiedział, że jego koniec jest bliski, a tak wiele badań jeszcze nie zostało wykonanych. Ta sama pasja widnieje w oczach tego starego wampira po dzień dzisiejszy. Benjamin nie dba o własną domenę. Pozostawia rzeczy tak błache jak sprawowanie władzy nad księstwem swemu potomstwu, sam w razie niepewności interweniując. Przemiana odebrała mu łaski boże, dała jednak w zamian magię krwi. Klan Tremere, Benjaminowi zawdziecza opracowanie wielu istotnych rytuałów i skodyfikowanie jednej ścieżki. Benjamin obdarzony jest mocami dalece potężniejszymi niż dowolny, inny Tremere w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się jednak tego nie dostrzegać. Jest roztagniony, lecz gdy przychodzi do zadań wymagających skupienia nikogo innego wam nie trzeba. Posiada również obszerną wiedzę z niemal każdej dziedzin nauki ścisłej, czego daje dowód podczas podróży w czasie do Rzymu. Na zgromadzeniu jest poraz pierwszy. Nosi się jak ortodoksyjny żyd.

Damian z klanu Assamite

Harpia

Harpia jest tytułem kolokwialnym. Nadaje się ją wampirom, które są na tyle silne by móc otwarcie sprzeciwić się książętom i które czynią to nagminnie. Harpie przestrzegają Maskarady i uznają się członkami Cammarilli, lecz władza książąt jest dla nich czymś absurdalnym, bowiem mało który jest wstanie tą władzę wyegzekwować.

Assamici wszelkie kontrakty kierują do Talmut, swojej siedziby ukrytej głęboko w górach na bliskim wschodzie. Stamtąd otrzymawszy potwierdzenie albo wykonują zlecenie sami, albo czekają na wykonawcę. Kastowość w klanie jest bardzo widoczna. W przypadku Damiana te granice się zacierają bowiem, nie tylko jest niezłym negocjatorem, ale i wyjątkowo utalentowanym zabójom. Jego cieżkie noże niejednego pozbawiły nadmiaru owłosienia wraz z głową na której się znajdowało. Ubiera się schludnie i formalnie, dla śmiertelnych sprawia wrażenie wysportowanego człowieka sukcesu. Dla Kainitów jest uosobieniem strachu, jaki rodzi się przy zetknięciu z palcem śmierci. Ekstrawertyczny. Na zgromadzeniu pełni rolę doradczą, bez prawa głosu jednak o silnych wpływach na decyzję.

 

Tomasz Wachla

About Tomasz Wachla

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
VtM: Seria III, Wampir: Maskarada ,

Comments are closed.