Pokrótce o bohaterach

Postacie graczy (in order of appearance):

Mirumoto Yobutake (Tomek) – poważny, nieugięty, perfekcyjny. Wojownik i mistyk, usiłujący dostrzec wszystkie pięć żywiołów zawsze i we wszystkim. Jednym śmiałym cięciem rozwiązał kilka wątków finałowej przygody: mimowolnie stał się bezpośrednim powodem seppuku swego daimyo, ale ocalił przed zemstą ducha jego syna, który mianował go swoim hatamoto.

Kakita Akira (Fred) – miły, sympatyczny, drobny alergik, naiwny i litościwy. Samurajskie dylematy obrzydły mu do tego stopnia, że po rozprawie z duchem Kakita Saburo przewiesił katanę na plecy i odszedł w świat jako ronin.

Iuchi Hyobe (TFM) – olewus i luzak, no i jak na Jednorożca przystało barbarzyński niechluj (:-), ale równocześnie dyplomata ! Jako shugenja szczególnie upodobał sobie Żywioł Wody. Zyskał sobie zaprzysięgłego wroga w osobie pana Bayushi Furutaka, zdaje się że został odwołany do zamku swego daimyo gdzieś w okolicach Festiwalu Kwiatu Wiśni.

Otaku Harumi (Ewa) – cicha, spokojna, drobna, ale zacięta Panna Wojny. Gnębiona aluzjami do niezwykle silnych więzów łączących Panny Wojny i ich rumaki, nie doczekała okazji zaszarżowania na przeciwnika i powróciła w szeregi swej formacji przed Festiwalem Kwiatu Wiśni.

Moto Gota (Rychu) – potężny shugenja zespolony z Żywiołem Wody, nie znający fałszu, jak na Jednorożca przystało. Po swej bohaterskiej walce wręcz z Bezkształtnym Oni z Plecionej Skrzyni dotknięty Skazą, postanowił oczyścić się i dołączyć do brata popełniając honorowe seppuku.

Moto Garusashi (Alex) – brat Moto Gota, zupełnie do niego jednak niepodobny. W walce z Bezkształtnym Oni z Plecionej Skrzyni stał się narzędziem „w rękach” ducha Watanabe-no-Tsune i zgubą demona, przypłacił jednak życiem skok ze skały.

Daidoji Kudawa (Funky) – dołączył do pozostałych samurajów z okazji tropienia plugawych śladów Oni z Plecionej Skrzyni. Wyrachowany i podstępny jak typowy Strażnik Daidoji, bronił godnie Honoru rodziny w walce z dziką panią Matsu. Jego obsesja na punkcie mieczy omal nie stała się przyczyną jego zguby, ale silna wola zwyciężyła i ofiarą Kenchi-no-tsurugi padł kto inny…

Hida Gusoku (Rychu) – po śmierci Moto Gota dołączył do reszty samurajów na Festiwalu Kwiatu Wiśni. Mimo że łagodniejszy i skromniejszy niż przeciętny Hida, wiecznie był jednak łajany przez czcigodnego przodka za zbytnią popędliwość. Nigdy nie zhańbił się tchórzostwem, przez co wiecznie był ciężko ranny, Fortuny były jednak łaskawe i dotrwał na pozycji do końca finałowego starcia.

Shiba Uesugi (Kivak) – przyszły Kenshinzo – Mistrz Miecza – tymczasem zadowalający się naginata, filozof i mistyk. Gościnnie towarzyszył reszcie samurajów podczas pościgu za porwaną Shinjo Ayanomi, wraz z nimi wstąpił do krainy snu i dotarł aż do końca, walcząc w płonącym domu z Oni Łowcą Skór.

 

Marek Meres

About Marek Meres

www.spinq.pl
L5K Pierwsza seria, Legenda Pięciu Kręgów ,

Comments are closed.