Inkwizycja sesja I

Osaka, 11 listopada, AD 2000

JE Andrea Bontanelli
Prowincjał Stowarzyszenia Św. Leopolda w Bombaju

Ref. 03/2000

Wasza Eminencjo,

Zgodnie z planem przybyliśmy do Osaki 5.11.2000, będąc podczas lotu z Rzymu do Szanghaju śledzeni przez podejrzanego Włocha, o czym pisałem w poprzednim raporcie. Na miejscu zastaliśmy wszystko w najlepszym porządku, pan Kodo przygotował wszystko co potrzeba. Wpierw nawiązaliśmy kontakt z bratem Arrarą, po czym rozpoczęliśmy utwierdzanie naszego wizerunku turystów poprzez zwiedzanie Osaki. Brat Erwin nawiązał dodatkowo znajomości z robotnikami z sąsiedztwa, folgującymi nałogowi pijaństwa w pobliskim barze. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o ‘bosozoku’ – gangu młodych ludzi na motocyklach, którzy hołdują przemocy i łatwo ulegają podszeptom Szatana. Nawet lokalna policja nie chce wchodzić z nimi w konflikt.
Wczoraj około 11 w nocy zadzwonił do nas brat Arrara prosząc o pilne spotkanie. Okazało się, że pewna młoda Amerykanka – Patricia Starr – padła być może ofiarą Pomiotu Szatana. Nie mając fizycznych ran znajdowała się w głębokim szoku i wykrzykiwała coś po japońsku, nie znając tego języka. Dzięki pomocy brata Arrary mogliśmy zabrać ją do siebie i dokładniej przebadać. Kobieta głaskała się po policzku powtarzając ‘Aiko’, po czym drżała z przerażenia i krzyczała. Zdarzyło się też, że na dźwięk świerszcza za oknem wpadła w histerię i krzyczała nieprzytomnie „nie chce”. Po całej nocy czuwania na modlitwie Patricia uspokoiła się nieco i zapadła w pokrzepiający sen.
Rano zadzwonił brat Arrara z wieścią, że Patricią interesuje się pewna Japonka i zapytał co ma odpowiedzieć szpitalowi skąd zapytano go o adres przebywania kobiety. Kiedy zastanawialiśmy się jaką wiadomość przekazać do szpitala Patricia obudziła się. W trakcie rozmowy wpadła w trans i przemawiając głosem swego prześladowcy odtworzyła przebieg nocnej napaści. Kiedy była na zakupach w centrum jakiś mężczyzna w skórzanej kurtce – na myśl przychodzą mi tu ‘bosozoku’ – wciągnął ją w boczną uliczkę, czemu się początkowo nie sprzeciwiała (oto do czego prowadzi folgowanie popędom ciała !), potem jednak wyczuła na jego policzku jakąś lepką maź i przestraszyła się. Napastnik zaś wziął ją za jakąś ‘Aiko’ do której wrócił po długiej nieobecności, a kiedy okazało się że się pomylił, wpadł we wściekłość. Tu wizja kobiety się urwała i nie dowiedzieliśmy się co zdarzyło się później. Co gorsza – Patricia straciła oddech, próba pomocy udzielona przez brata Erwina nie dała rezultatów i musieliśmy czym prędzej odwieźć ją do szpitala.
Zawiadomiliśmy brata Arrarę, żeby przekazał gdzie jest Patricia, a brat Jan czekał na poszukującą ją tajemniczą kobietę w poczekalni szpitala. W końcu jego cierpliwość została nagrodzona – podeszła doń młoda Japonka i przedstawiła się jako ‘Aiko Ishiyoka’.

Marek Meres

About Marek Meres

www.spinq.pl
VtM: Inkwizycja, Wampir: Maskarada ,

Comments are closed.