Samuel

Samuel Tancerz

natura: brutal
postawa: fanatyk

Wygląd

wiek: 42 lata
wzrost: 186 cm
waga: 76 kg
oczy: brązowe
włosy: rozpuszczone, długie, proste, dobrze utrzymane, czarne
inne:
zrośnięte brwi, trzydniowy zarost, niewielka bródka połączona z wąsem;
ubiera się na czarno raczej elegancko, w dzień nosi okulary – czarne lenonki;
lekko utyka i posługuje się czarną laseczką w której ukrytą ma szpadę;
rzadko się nie uśmiecha; 😉

Historia

Urodzony w 1957 roku na przedmieściach Warszawy. Syn Heleny, dziewczyny z dobrego domu i osobnika podejrzanego pochodzenia, którego nigdy w życiu nie widział i z którym jego matka wykonała tylko parę numerków. Opowiadała o nim kiedyś, że prawdopodobnie pochodził gdzieś z Bliskiego Wschodu. Charakteryzował sie śniadą cerą, czarnym bujnym zarostem i ciężkim do wytrzymania spojrzeniem. Zniknął tak samo jak się pojawił, niewiadomo kiedy, pozostawiając po sobie nasienie w ciele Heleny. Matka Samuela znalazła sobie w końcu faceta na stałe i wyszła za niego za mąż. Nazywał się Marek Michalski i był bankierem. Samuel został jednak przy nazwisku matki. Samuel nie przepadał za swym ojczymem, choć ten starał się z całych sił pozyskać jego sympatię. Samuel w szkole uczy się pilnie, czyta masę książek. Już wtedy zaczyna rodzić się w nim fascynacja satanizmem, odtrącaną przez społeczeństwo wiarą. Wieczorami czytuje biblię po to, żeby potem na lekcjach religii zadawać „trudne” pytania katechetom. W szkole jest ceniony z powodu swojej pilności jednak daleko mu do ideału wzorowego ucznia, gdyż nie stroni od przemocy wobec młodszych i słabszych kolegów, od których pobiera drobne pieniądze w zamian za dopuszczanie ich do różnych „tajemnic” (udostępnianie „świerszczyków”, opowiadania o krwawych rytuałach i złych mocach, itp…). W tamtym okresie następuje też jego „inicjacja”. Odbywa sie ona na okolicznym cmentarzu o północy i polega na zarżnięciu bezdomnego kota na masowym grobie nieznanych żołnierzy niemieckich. Niestety rytuał ów zakończył się niepowodzeniem gdyż przyzywany Szatan nie pojawił się pod żadną postacią. Chyba że pod postacią wody, bo chwilę potem zagrzmiało i zaczęło padać, tak że wszyscy doszczętnie przemokli i zmyli się do domu.
Szkoła średnia to liceum ogólnokształcące: inicjacja seksualna, poznawanie łaciny, szperanie po bibliotekach w poszukiwaniu „fachowej” literatury i kolejne „czarne msze” robione z coraz większą wprawą. Samuel zaczyna otaczać się grupką przyjaciół którzy dzielą z nim zainteresowania, choć większość z nich podnieca raczej możliwość łamania zakazów i robienia czegoś szalonego niż fascynacja satanizmem. Samuel jest jednak w stanie utrzymywać ich przy sobie dzięki swojej charyzmatycznej osobowości. W stosunku do osób które chcą wyrwać się z jego towarzystwa, zaczyna stosować szantaż i fizyczną przemoc. Za miejsce zebrań służy piwnica domu przeznaczonego do rozbiórki. jest tam w miarę bezpiecznie do odprawiania rytuałów, lecz czasem przypadkeim zaglądają tam kloszardzi. Dlatego też Samuel zaczyna wynajmować ulicznych zbirów do ochrony, którzy pilnują by nikt nieodpowiedzialny nie dowiedział sie zbyt wiele. W tym czasie umiera też jego matka. Niby zwykła infekcja, a powstałe po niej czyraki nie chcą się goić. Zadne maści ani leki nie skutkują. Po jej śmierci ojczym zrywa z Samuelem kontakty. Samuel w tym czasie jednak daje już sobie doskonale radę i potrafi sam o siebie zadbać. Dochody uzyskiwane z wymuszeń przez jego „ludzi” pozwalają mu nawet na inwestycje w książki.
Pierwszą ludzką ofiarą jest jego była dziewczyna która pozwoliła sobie na „rzucenie” Samuela. Na ołtarzu ofiarnym, którym jest zwykły stół pojawiają się już wtedy czarne świece, pentagramy, tajemnicze symbole i napisy które Samuel znalazł w jakiejś podniszczonej księdze w antykwariacie. Wielu uczestników tej ceremonii wpada w przerażenie, jednak nie są w stanie zaprotestować ani wystąpić przeciw Samuelowi. A jemu wciąż nie udaje sie przyzwać żadnego demona. Zdaje sobie sprawę, że brak mu doświadczenia, choć wierzy mocno w to co robi. A o tym, że jest na dobrej drodze przekonuje go nie tylko rozkoszne mrowienie podczas czarnej mszy, ale również inne pozornie przypadkowe fakty: ksiądz podczas kolędy „zapomina” o odwiedzeniu mieszkań w jego klatce w bloku, święty obrazek (pozostałość po matce) spada ze ściany w chwili gdy Samuel na głos wymawia pewną inwokację ze starej księgi itp. Z biegiem czasu odnosi jednak coraz większe sukcesy. Pewnego dnia podczas rytuału, w kulminacyjnym momencie, kiedy to żywemu dziecku wyrywa serce, ponad ołtarzem z dymu płynącego z kadzideł formuje się niewyraźna gigantyczna rogata głowa.

Teraźniejszość

Samuel Tancerz jest właścicielem sporej dyskoteki „Armagedon” na przedmieściach Warszawy. W piwnicach dyskoteki znajduje się sekretna kaplica w której odbywają się tajne zebrania członków sekty. Spośród bywalców dyskoteki Samuel wyszukuje potencjalnych nowych członków własnej sekty oraz ofiary, które później zostają złożone w ofierze.  Dyskoteka cieszy się sporą popularnością pomimo iż muzyka którą tam się prezentuje bardzo późnymi wieczorami, nie stroni od agresywności i ciężkich gitarowych brzmień, na skutek czego bardziej przypomina rockotekę lub metalotekę. Liczba członków sekty zbliżona jest do czterdziestu, choć osób którym Samuel może w pełni zaufać jest tylko kilkoro. Wszyscy ochroniarze i DJ-e są członkami sekty.
Częstokroć w murach dyskoteki mają miejsce orgie organizowane przez współwyznawców za poparciem Samuela. Z wpływów z dyskoteki oraz napadów rabunkowych na kantory i bogate domy na terenie całej dzielnicy finansowane są zamieszki podczas świąt kościelnych oraz niektórzy lokalni radni wchodzący w skład rady miejskiej.

Wampiry

Samuel odkrył w sobie zdolność wyczuwania ludzkich emocji. Nauczył się instynktownie rozpoznawać, czy ktoś się boi, czy jest pewny się, czy wierzy głęboko itp. Podczas jednej z obserwacji klienteli „Armagedonu” udało mu się dostrzec przywódcę małego motocyklowego gangu, którego członkowie zwykli tutaj zaglądać. Osobnik ów zaskoczył go swoją stanowczością, zdecydowaniem, pewnością siebie, zupełnym lekceważeniem śmierci i czymś jeszcze… czymś co było trudne do sprecyzowanie, lecz wyczuwalnym, czymś co sprawiało, że włos jeżył się na głowie ze strachu.
Osoba tak go zainteresowała, że kazał ją bardzo dyskretnie śledzić. Tą drogą dowiedział się o tym że wampiry wciąż istnieją i żyją wśród ludzi, choć do tej pory nie brał tego pod uwagę. Z osobą owego wampira miało jeszcze związek jedno zdarzenie, które jak się później Samuel domyślił było dla niego próbą jakiej poddał go wampir, który dobrze wiedział że jest śledzony i przez kogo.
Pewnej nocy wysiadając razem z ochroniarzem z samochodu był świadkiem jak członkowie motocyklowego gangu zabijają bez skrupułów młodego chłopaka na parkingu. Jest wśród nich oczywiście znajomy wampir. W kilkanaście minut później pojawia się tam policja wezwana przez jakiegoś „życzliwego”. Policjanci na miejscu zdarzenia przepytują wszystkich świadków. Samuel twierdzi że nic nie widział, jego ochroniarz mówi to samo. W drodze do budynku dyskoteki Samuel spotyka nonszalancko opartego o ścianę szefa gangu który uśmiecha się delikatnie i lekko potakująco kiwa głową. Samuel odpowiada mu też przytaknięciem. Od tego czasu zawiązuje się między nimi niepisana i niewypowiedziana umowa o nie wchodzeniu sobie w drogę a nawet o wzajemnej drobnej pomocy pomiędzy członkami obu ugrupowań.

Wiara

Samuel Tancerz głęboko wierzy w nadejście Antychrysta. Chce przygotować siebie i cały świat jak najlepiej na to nadejście. Dlatego stara się zgromadzić wokół siebie jak najwięcej jego wyznawców, szerzyć chaos i bezprawie oraz walczyć z Kościołem. Mocno wierzy w to, że za swe starania zostanie wynagrodzony przez Szatana władzą i niezbadanymi mocami, których po trosze dane było mu już zapoznać.

Cechy

Fizyczne, Społeczne, Umysłowe
siła: 2, charyzma: 4, percepcja: 3
zręczność: 2, oddziaływanie: 4, inteligencja: 3
wytrzymałość: 2, wygląd: 2, spryt: 2

Talenty, Umiejętności, Wiedza
aktorstwo: 2, broń palna: 2, okultyzm: 5
autorytet: 3, prowadzenie: 2, lingwistyka: 2 (ang, łacina)
czujność: 1, etykieta: 2, nauka: 1
empatia: 3, walka wręcz: nisko, medycyna: 1
przebiegłość: 1, sztuka przetrwania: nisko, informatyka: 2
zastraszanie: 3, tortury (sabat): max, finanse: 2

Cecha Wiary: 8

Dyscypliny:
Dominacja (1): Rozkaz
Prezencja (2): Zachwyt, Przerażające spojrzenie
Taumaturgia (2): Smak Krwii

Atuty:
mienie: sporo

Krzysztof ‚Ozzy’ Dobosz

About Krzysztof Dobosz

www.spinqfotografia.pl www.tomaszwachla.pl
VtM: Seria II, Wampir: Maskarada ,

Comments are closed.